תמלול יכול לסייע בקידום אתר בגוגל

תוכן העיניינים

מה לתמלול ולגוגל?! בתחילה, השאלה נשמעת מוזרה במקצת, מאחר וכיצד יכול ה"תמלול", שהוא, לכאורה, אחד מהפאנים המיושנים והעתיקים ביותר של הכתיבה, לסייע בקידום אתר בגוגל SEO בן ימינו, שנחשב לאחד הטרנדים החמים ביותר כיום?

ובכן, תתפלאו.

התשובה פשוטה הרבה יותר ממה שתעלו על דעתכם. ישנם מעט מאד מוסכמות ודאיות בין האנשים העוסקים באספקטים המרובים הקשורים לאתרים באינטרנט. למרות זאת, הדבר הכמעט-יחיד עליו הם מסכימים הוא הוספת עניין באתרים על ידי סרטוני וידיאו ופודקאסטים. בנוגע לזה, מרבית מומחי הקידום יאמרו לכם כי הוספתם של אלה לאתר היא דרך מצוינת להוסיף עניין לגולשים באתר שלכם ולהגדיל את הטראפיק (תנועה) שלו. הוספה כזו מעלה את האתר שלכם בדירוג תוצאות החיפוש בגוגל בכל הקשור למדדי גולשים אנושיים, מה שמהווה, בערך, את משאת ליבם וחלומם של כל בעלי אתרים, המפרסמים והמקדמים.

תמלול מוסיף משקל רב יותר ל-SEO שלכם!

למרות שפודקאסטים וסרטוני וידאו מוסיפים עניין אנושי רב באתר האינטרנט שלכם, יש דבר אחד שהם אינם מוסיפים – ערך לאופטימיזציה במנועי החיפוש. הסיבה לכך היא, כי גוגל, יאהו, בינג (וכל שאר מנועי החיפוש) אינם מסוגלים (מבחינה טכנית) לסרוק או לאינדקס את תוכנן של הקלטות ווידאו ואודיו. זוהי הנקודה בה תמלול מוסיף את הערך המוסף ל-SEO. והסיבה לכך היא פשוטה – תמלול תוכנם של סרטון הווידאו או הפודקאסט הופך את התוכן לזמין לאלגוריתמים של מנועי החיפוש.

סביר להניח כי התכנים המצולמים (או המוקלטים) שלכם מכילים מילות מפתח משמעותיות שיכולות לייצר תנועה לאתר שלכם, אחרת, מה היה הטעם בהוספתם לאתר? אז להוסיף את כל שפע המידע הזה, ולא להפוך אותו לזמין למנועי החיפוש, נשמע לכם הגיוני? יעיל?

תמלול תורם לחוויית המשתמשים האנושיים

תמלול התוכן המוצג או המושמע יכול להוסיף באופן משמעותי לחווייתו של הגולש. את הדוגמאות הטובות ביותר לכך ניתן לראות בהרצאות TED. אם אינכם מבינים למה אנחנו מתכוונים, ועדיין אינכם מכירים בחשיבותו הרבה של התמלול בהוספת עומק ועניין לאתר, תוכלו לבקר באתר TED, לבחור הרצאה, להוסיף לה תרגום בשפה שתבחרו, ולהיווכח בכך בעצמכם.

לא רק שהם כוללים תמליל מלא של ההרצאות, יש להם גימיק נוסף – לחיצה על משפט ספציפי בתמליל מקפיצה את הסרטון למשפט המושמע, מה שחוסך לגולשים הצופים בהרצאה צורך להתעסק בהרצה קדימה ואחורה של הסרטון.

בנקודה זו, אנחנו בטוחים שכבר הבנתם את הקשר בין תמלול ל-SEO, וגם משוכנעים בכובד המשקל שיש לתמלול בקידום ובאופטימיזציה, הן בעין האנושי והן כשהיא מיועדת למנוע החיפוש. רק חידוד נוסף – היות וההתייחסות לתמליל היא כאל תוכן, אותן המלצות הנוגעות לטיבו של התוכן חלות גם עליו (ניקיון משגיאות כתיב, פיסוק נכון וכד'). אם כבר אתם משתמשים בתמלול לצרכי קידום, עדיף שהוא יהיה ייצוגי ככל האפשר וישרת את מטרות התדמית שלכם.

…אז אם אתם מייצרים סרטונים ועושים בהם שימוש באתר שלכם, כעת אתם וודאי מבינים כמה חשוב שלצד כל סרטון יופיע גם התמליל שלו.

נשמח לספק גם לכם שירותי תמלול מעולים, כך תיהנו מחשיפה מקסימאלית של התוכן שאתם מייצרים ברשת.

בין לקוחותינו

קבלו הצעת מחיר לפרויקט תמלול בכל מקום בארץ. נציגנו זמינים עבורכם >>>
Call Now Button