3 גורמים שהופכים תמלול אוטומטי ליקר מתמלול מקצועי

תוכן העיניינים

תמלול הקלטות, המרת אודיו לטקסט, פעולה שרבים מנסים לבצע עצמאית, אם באמצעות תוכנות תמלול, אם באמצעות אתרים המציעים המרת דיבור לטקסט אונליין. ציבור המחפש תמלול אוטומטי לרוב מנסה לחסוך כסף על שירותי תמלול אנושיים ומקצועיים, אך האם זה משתלם בכלל? בקצרה, לא. בהרחבה – המשיכו איתנו והכירו את שלושת הגורמים המרכזיים שהופכים תמלול אוטומטי ללא משתלם, ואף יקר הרבה יותר משירותי תמלול "אמיתיים"

1. תמלול הקלטות אוטומטי הוא חסר היגיון

תמלול אוטומטי מתבצע ע"י אלגוריתם שמתפקד בפועל כרובוט, מכונה. אינו מכיר את כל המילים, הביטויים והפרשנויות של השפה העברית, אינו יודע להבחין באינטונציה של דוברים בשיחה, לא תמיד יכול להבחין כשמתחלפים הדוברים וכיו"ב. העובדות הללו מתרגמות בסופו של דבר לתמליל מביך, לא מדויק, תמליל שלא ניתן לעשות בו שימוש כבתמליל נאמן למקור. לעבודת תמלול יש כללים מאוד ברורים שתמלול של מכונה לעולם לא יוכל לעמוד בהם. אנו רחוקים שנים רבות מפתרון אוטומטי שיוכל לשמש אותנו כראוי, נכון להיום רק 40% מתוך תמליל שנוצר אוטומטית הוא "נכון", מה שהופך אותו לכמעט חסר תועלת.

2. תוכנת תמלול היא חסרת יכולת מחשבה

תמלול אוטומטי מעצם היותו כזה אינו מבין את הראש והמחשבה האנושית, השפה, והניואנסים הלשוניים בכל שיחה. שגיאות של מעבר בין דוברים בהקלטה, מעברי שורות, סימני פיסוק והגהה, הם רק חלק קטן מהליקויים שעולים בשימוש בתוכנות מהסוג הזה. אלגוריתם מתפקד על אוטומט ואינו מכיר בהבדלים בין פסיק, נקודה ורווח, דיוק נדרש על מנת להציג כמו שצריך את הנאמר בשיחה שהוקלטה. שתיקה, רעשי רקע ודוברים שמתפרצים לשיחה, הם אלמנטים שתוכנה אינה יכולה להתמודד איתם, כפי שמתמלל אנושי בעל קילומטראז' רב של שירותי תמלול יעשה. תוכנות תמלול הקלטות אוטומטיות לעולם (כנראה) לא יוכלו להבין את בני האדם ב 100% על מנת לייצר תמלול שיחה תקין ומדויק.

3. תמלול עצמאי לא מוצלח = זמן = כסף

תוכנות אוטומטיות ברוב המקרים מייצרות עבודת תמלול ברמה מאוד נמוכה, עובדה שדורשת עבודה נוספת בכדי שהמוצר הסופי יהיה שמיש. ניסיתם לחסוך (וזה בסדר גמור) אך בשורה תחתונה, מה קרה? בואו נעשה חשבון. קחו את עלות התוכנה, הזמן שישבתם וניסיתם לייצר תמליל משיחה שהוקלטה, התסכול והעייפות שהגיעו בעקבות זאת, ובסופו של דבר הפנייה *בכל זאת* לחברת שירותי תמלול הקלטות… לא צריך להיות גאון על מנת להבין שתוכנות תמלול אוטומטיות אינן תחליף בשום מקרה לשירותי תמלול אנושיים ואמיתיים… לסיכום, תוכנות תמלול אוטומטיות לעולם לא יוכלו להתחרות בשירותי תמלול מקצועיים. נקודה.

בין לקוחותינו

קבלו הצעת מחיר לפרויקט תמלול בכל מקום בארץ. נציגנו זמינים עבורכם >>>
Call Now Button